Google Cardboard yra Google sukurtas paprastas ir lengvai naudojamas virtualios realybės (VR) prietaisas. Šis VR įrenginys pristatytas 2014 m. Google I/O konferencijoje.
Pagrindiė Google Cardboard funkcija yra ta, jog naudojant tik šį prietaisą ir mobilųjį telefoną galima nusikelti į virtualią realybę. Prietaisas susideda iš specialaus kartono rėmo su dviem lęšiais, kurie padalina išmaniojo telefono ekraną į dvi dalis ir leidžia vartotojui patirti virtualų 3D pasaulį. Vartotojai taip pat gali atsisiųsti Google Cardboard programėlę, kuri leidžia patirti VR ekskursijas, žaidimus, filmus ir kt.
Skirtumai tarp Google Cardboard V1 ir V2 yra šie:
- Dizainas. Google Cardboard V1 yra pagamintas iš kartono ir plastiko, o V2 yra pagaminti iš kokybiškesnių medžiagų, tokių kaip kartonas, plastikas ir guma. V2 yra ženkliai patvaresni.
-
- Optika. Google Cardboard V2 turi geresnius lęšius, kurie leidžia gauti aiškesnį vaizdą ir sumažina iškraipymų kiekį žiūrint VR turinį.
- Mobiliųjų įrenginių palaikymas. V2 versija pritaikyta didesniems mobiliųjų telefonų ekranams.
- Naudojimas. V2 versijoje yra patobulinimai, kurie padidina ventiliaciją ir sumažina šilumos kaupimąsi prietaiso viduje.
- Fiksatorius. V2 versijoje ištaisyta fiksavimas, todėl akinus lengviau užfiksuoti bei naudotis.
- Kaina. V1 versija yra pigesnė ir lengviau randama prekyboje.
Vienas iš didžiųjų Google Cardboard privalumų yra jo patraukli kaina ir galimybė eksperimentuoti virtualioje realybėje. Dėl įrenginio populiarumo daug įmonių ir kūrėjų sukūrė įvairaus tipo VR turinį, pritaikytą Google Cardboard prietaisui, todėl vartotojai gali išbandyti įvairias VR patirtis.
Google Cardboard ir CoSpaces Edu gali būti naudojami kartu, siekiant užtikrinti geresnę mokymosi patirtį. Štai keletas būdų, kaip galite panaudoti Google Cardboard ir CoSpaces Edu švietimo srityje:
- Virtualių pasaulių kūrimas. CoSpaces Edu leidžia kurti savo virtualius pasaulius, o virtualūs pasauliai gali būti žiūrimi, naudojant Google Cardboard.
- Istorijos pasakojimas. CoSpaces Edu leidžia kurti interaktyvius 3D pasakojimus. Mokiniai gali kurti savo pasakojimus ir vėliau juos peržiūrėti, naudodami Google Cardboard. Tai gali padėti skatinti kūrybiškumą, erdvinį mąstymą, rašymo įgūdžius ir lengviau įsisavinti mokomąją medžiagą.
- Virtualios ekskursijos. Mokytojai gali kurti virtualias ekskursijas, naudodami CoSpaces Edu ir leisti mokiniams tyrinėti istorines vietoves, gamtos stebuklus ar net svetimus pasaulius per Google Cardboard. Tai gali padėti praturtinti mokymosi patirtį ir padaryti ją labiau įtraukiančią.
- Mokomieji žaidimai. CoSpaces Edu leidžia kurti interaktyvius mokomuosius žaidimus. Šie žaidimai gali būti žaidžiami per Google Cardboard ir mokymosi procesą paversti dar įdomesniu.
- Pagalba mokytojui. Mokytojai gali naudoti Google Cardboard, jog parodytų mokiniams tam tikrus dalykus virtualioje realybėje, pavyzdžiui, į klasę atsivesti tikrus gyvūnus gana sudėtinga, tačiau juos parodyti virtualioje realybėje itin paprasta. Tai gali padėti aiškiau suprasti sudėtingus dalykus.
- Sąveika su VR projektavimu. Mokiniai gali būti skatinami kurti savo VR projektus naudodami CoSpaces Edu ir juos patirti per Google Cardboard.
Nors tai yra tik keletas būdų, kaip galite panaudoti Google Cardboard ir CoSpaces Edu švietimo srityje, galimybių yra daug daugiau. HEXOMEDA – vienintelis oficialus CoSpaces Edu partneris Lietuvoje. Parduodame CoSpace Edu licencijas bei išsamiai apmokome naudotis programine įranga, mokymus galima rinktis gyvai arba nuotoliniu būdu. Pas mus taip pat galima įsigyti Google Cardboard.